"ARTYSTYCZNA OLIMPIADA TALENTÓW”

Każdy z nas ma niewątpliwie swoje uzdolnienia. Często skrywane z powodu skromności czy też nieuzasadnionego poczucia wstydu. A przecież warto pokazać to, co umiemy dobrze, lepiej, najlepiej.

Od wielu lat Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Słupach organizuje szkolny konkurs „MAM TALENT”, w którym uczniowie prezentują swoje umiejętności. I są to umiejętności niemałe. Ten konkurs to kuźnia młodych talentów. W nim właśnie ujawniły się  wielkie możliwości uczennicy naszej szkoły Wiktorii Przęczek, która z dużym powodzeniem reprezentowała szkołę, gminę i województwo na ogólnopolskim festiwalu dziecięcym w Opolu. To tylko jeden przykład. Uczniowie pokazywali swoje uzdolnienia w śpiewie, tańcu, grze na instrumentach muzycznych, recytacji. Potem osiągali sukcesy w konkursach na szczeblu gminy, powiatu i województwa. Dlatego warto organizować tego typu konkursy. Dzieci mogą uwierzyć w swoje możliwości, ujawnić swoje predyspozycje i zachwycić nimi nie tylko swoich najbliższych.

W bieżącym roku szkolnym Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Słupach zaprasza inne szkoły podstawowe z terenu gminy Dywity do wzięcia udziału we wspólnym przedsięwzięciu, które wstępnie         i roboczo nazwaliśmy „ARTYSTYCZNĄ OLIMPIADĄ TALENTÓW”. Chcemy,  ażeby organizowany przez nas konkurs był nie tylko polem rywalizacji, ale także wspólną dobrą zabawą i miejscem integracji naszych małych szkolnych społeczności. Dlatego do rywalizacji zapraszamy nie tylko uczniów, ale także rodziców i dziadków. Taka międzypokoleniowa rywalizacja będzie z pewnością wielkim świętem dla każdej szkoły.

CELE:

1.             Prezentacja umiejętności artystycznych uczniów szkól podstawowych z terenu gminy Dywity.

2.             Integracja środowiskowa szkól podstawowych z terenu gminy.

3.             Zacieśnianie więzi międzypokoleniowej.

4.             Rozbudzanie zainteresowań uczniów.

5.             Zachęcanie do rozwijania swoich talentów.

ZASADY KONKURSU

1.   Biorące udział w konkursie szkoły będą się ubiegać o honorowy tytuł „ Szkoły talentów”.

2.   Uczestnicy konkursu będą podzieleni na cztery kategorie, w których rywalizować będę między sobą:

- kategoria 1 – klasy I-III

- kategoria 2 – klasy IV-VI

- kategoria 3 - rodzice

- kategoria 4 - dziadkowie

3.   Każda szkoła typuje po trzech reprezentantów w każdej kategorii.

4.  Uczestnicy konkursu mogą zaprezentować swoje umiejętności w śpiewie, tańcu, recytacji, a także grze na instrumentach muzycznych.

5.   Indywidualne osiągnięcia uczestników będą się sumować.

6.   Szkoła, która uzyska największą liczbę punktów otrzyma tytuł „Szkoły talentów”.

7.   Ocenie podlegać poziom artystyczny, sposób prezentacji.

8.   Prezentacja nie może przekraczać 3 minut.

9.   Uczestnicy otrzymają następującą liczbę punktów:

I miejsce – 8 pkt.

II miejsce-  6 pkt.

III miejsce – 4. pkt.

IV miejsce – 3 pkt.

V miejsce – 2 pkt.

Vi miejsce -1 pkt.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Za zajęcie miejsc I- III w każdej kategorii uczestnicy otrzymają nagrody

Za zajęcie miejsc IV- VI  uczestnicy otrzymają wyróżnienia

Pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy potwierdzające uczestnictwo w konkursie.

Szkoła, która zajmie pierwsze miejsce otrzyma puchar i tytuł „Szkoły talentów”.

JURY

Organizator dołoży wszelkich starań, by oceny występów dokonywali profesjonaliści.

W jury nie mogą zasiadać reprezentanci poszczególnych szkól.

TERMIN I MIEJSCE KONKURSU

17.03.2017 r.  godz. 9. 00   w  Niepublicznej Szkole Podstawowej w Słupach

Typowanie uczestników reprezentujących szkoły może odbywać się na zasadzie eliminacji ( konkursów wewnątrzszkolnych – dzieci i młodzież ) lub zaproszenia do uczestnictwa chętnych rodziców i dziadków.

Typowanie uczestników winno dokonać się do dnia 31.01 2017r. Zgłoszenia drogą elektroniczną lub tradycyjną na załączonym formularzu należy przesłać do organizatora najpóźniej do dnia 28.02.2017 r. Prosimy także o przesłanie niezbędnego materiału muzycznego celem przygotowania odpowiedniej oprawy artystycznej konkursu.

Organizator zastrzega sobie prawo do ustalenia kolejności występów uczestników.

Jest to spowodowane troską o walory artystyczne całej imprezy.

ZGŁOSZENIA PROSIMY NADSYŁAĆ NA ADRES:

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Słupach

10- 381 Olsztyn