,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” - podsumowanie projektu.

27 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej w Spręcowie odbyło się podsumowanie projektu czytelniczego pt. ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Tego dnia klasy 0 – VIII prezentowały i zachęcały do czytania poznanych przez nie lektur, zakupionych ze środków projektu. Na początku występowały klasy 0 – III. Przedstawiały one swoje lektury w postaci krótkich scenek, niektóre namalowały także plakaty promujące ich książkę.

Następnie, w bibliotece szkolnej, odbyło się spotkanie z Panią Beatą Nowosielską – autorką książki pt. :,,Labirynt strachu” – opowieścią o przygodach młodych przyjaciół, którym towarzyszą przeżycia rodem z horroru. W spotkaniu uczestniczyła klasa VII. Pisarka opowiedziała o początkach swojej twórczości, dała kilka rad początkującym artystom, następnie odpowiadała na pytania publiczności. Spotkanie było bardzo ciekawe, okazało się, że wśród nas są przyszli autorzy książek. Na koniec wszyscy podziękowaliśmy Pani Beacie Nowosielskiej i wręczyliśmy wykonaną przez uczniów laurkę oraz zrobiliśmy pamiątkową fotografię.

Kolejnym punktem programu tego dnia była prezentacja lektur przeczytanych przez klasy IV – VIII. Wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej i zaczęły się występy. Były mini teatrzyki, prezentacje multimedialne. Klasa VIII przygotowała nawet rodzaj kotylionów, gdzie na biało czerwonym tle, znalazł się symbol Dywizjonu 303 – każdy widz otrzymał taki znaczek. Różnorodność prezentacji sprawiła, że w ciekawy sposób poznaliśmy nowe lektury i z pewnością po nie sięgniemy. Czas upłynął nam bardzo szybko.

W wyniku objęcia Szkoły Podstawowej w Spręcowie ,,Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa”, szkolna biblioteka wzbogaciła się o księgozbiór wartości 5.000 złotych, a na półkach pojawiło się 312 nowych woluminów. Wiele z nich już zostało przeczytanych, a wszystkie przyczyniły się do zmniejszenia problemów z dostępem do lektur.

Katarzyna Mańkowska

Nauczyciel – bibliotekarz SP w Spręcowie