IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

26 września 2014 r. po raz drugi braliśmy udział w akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Przez tydzień poprzedzający ten dzień przygotowywaliśmy się do udziału w egzaminie tabliczki mnożenia. Uczniowie według swoich pomysłów wykonali plakaty i rozwiesili je w całej szkole. Wszystkie dzieci w szkole i w domu przypominały i utrwalały tabliczkę mnożenia, aby jak najlepiej wypaść tego dnia przed Komisją Egzaminacyjną. Uczniowie najpierw pisali egzamin pisemny, a do drugiego etapu (egzamin ustny) przechodzili ci, którzy bezbłędnie wypełnili karty z przykładami. Najlepsi otrzymali tytuł MT Expert.

Akcja z pewnością przyczyniła się do przypomnienia  tabliczki w ciekawy i atrakcyjny dla uczniów sposób. Uczniowie byli bardzo aktywni i z zainteresowaniem podejmowali wyzwania. W przyszłym roku na pewno również przyłączymy się do obchodów WMTDay.