Kolejna edycja akcji "Pola Nadziei"

„Pola Nadziei” to ogólnopolska akcja, której przyświecają trzy główne cele: szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na rzecz hospicjum oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ciężko chorych, cierpiących ludzi. Symbolem akcji jest ŻONKIL – cebulka żonkilowa zasadzona jesienią wiosną odradza się i rozkwita jako piękny kwiat, który od wieków uznawany jest za znak nadziei.

Uczniowie naszej szkoły należący do Klubu Wolontariatu przystąpili do tej akcji. Dnia 4-X- grupa dzieci wraz z opiekunem pojechała do Olsztyna na   inaugurację, która rozpoczęła się  Mszy świętej w Kościele NMP Ostrobramskiej. We wspólnej  modlitwie w, w której wzięliśmy udział, uczestniczył także ks. Paweł Zięba- dyrektor Caritas. Następnie w sali po prezentacji idei pracy  hospicyjnej na uczestników czekał poczęstunek i przepyszny tort ufundowany przez cukiernię Złoty Klucz.

Jako czynni uczestnicy akcji otrzymaliśmy cebulki żonkili.  Członkowie Klubu Wolontariatu część cebulek sprzedali, nauczycielom, rodzicom i kolegom. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na potrzeby hospicjum w Olsztynie.

11 października uczniowie kl. IV  wraz z nauczycielką przyrody i opiekunką koła Wolontariatu posadzili pozostałe cebulki żonkili na klombie przed  szkołą. Klasa VII wcześniej przygotowała grunt.  Opiekunka koła Wolontariatu przedstawiła symboliczne znaczenie rozwoju tych roślin i pracy dla dobra innych. Pani Danuta Chmielewska przypomniała wszystkim zasady sadzenia roślin i warunki ich rozwoju. Uczniowie z wielką radością i determinacją przystąpili do pracy. Na wiosnę nasze szkolne „Pole nadziei” pokryje się żółtym dywanem.

Będzie pięknie! Wszyscy czekamy na ten czas!