Koło teatralne

W 1997r. powstała GRUPA TEATRALNA „BARSTUKI”.

Grupa teatralna, przygotowuje różne przedstawienia, od inscenizacji bajkowych poprzez teatr dramatyczny, scenki rodzajowe, pantomimę aż po teatr kukiełkowy. Co roku, swoimi występami uświetnia imprezy szkolne: Dzień Nauczyciela, Dzień Papieski, Choinkę Szkolną.

Spotkania odbywają się raz w tygodniu przez godzinę lekcyjną. Grupa liczy  około 12 uczniów z kl. I-VI.

BARSTUKI, biorą udział mają sukcesy w przeglądach gminnych i powiatowych m.in.: w gminnym Przeglądzie Teatrzyków „Fraszka” w Dywitach, w konkursie „Złota Kaczka” w Barczewie, w Przeglądzie Teatrzyków Ekologicznych w Świątkach.

Na zajęciach, świetnie się bawią i rozwijają swoje zdolności. Występy na scenie i oklaski widzów dają im ogromną satysfakcję i motywację do dalszej pracy!

Nauczyciel prowadzący:

do 2010 - Pani Magdalena Wrzosek;

do 2016 - Pani Irena Palmowska;

od 2016 - Pani Marta Zaleska.