KONKURS BIEDRONKI-grudzień 2019

Dzieci z klasy II i III naszej szkoły wzięły udział w programie przygotowanym dla szkół przez sieć „Biedronka”. Dzieci podczas realizacji projektu świetnie się bawiły. Jednym z zadań było stworzenie magicznego drzewa słodziaków z materiałów, które nadają się do recyclingu. Przeprowadzono Dzień Głośnego Czytania, podczas którego dzieci miały do wykonania szereg zadań z zakresu treści przyrodniczych i ekologicznych. Była zabawa w podchody, podczas której ukryte zagadki i zadania wymagały pracy zespołowej i uczyły współpracy.. Dzieci poznawały warstwy lasu, gatunki drzew i ich liście, rozpoznawały ślady zwierząt. W ramach zajęć dzieci tworzyły instrumenty perkusyjne, szyszkowe kule z pokarmem dla ptaków, własne ekosystemy. Po zajęciach zawsze segregowały śmieci do pojemników przez siebie zrobionych. Tym wszystkim działaniom towarzyszyły historie o słodziakach, które dzieci czytały między sobą oraz młodszym dzieciom z naszej szkoły. Akcja Biedronki miała na celu szerzyć czytelnictwo wśród dzieci, dlatego my przystępując do programu mięliśmy nadzieję, że choć trochę wpłyniemy na poziom czytelnictwa wśród naszych dzieci a słodziaki to dobra zachęta.

Konkurs został rozstrzygnięty w grudniu i nasze dzieci -zarówno z klasy II i III otrzymały wyróżnienie i super nagrody. Tym bardziej satysfakcjonujący jest fakt, iż w konkursie wzięło udział ponad 3000 klas z całej Polski.