Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. W tym roku odbył się 16 marca – tradycyjnie w trzeci czwartek miesiąca. W konkursach może uczestniczyć każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia na lekcjach matematyki. Zadania konkursowe umożliwiają sprawdzenie swoich umiejętności i stwarzają szansę zdobycia cennych nagród.

W naszej szkole w br. w konkursie wzięło udział 29 uczniów, w tym jedna uczennica kl. II w kategorii ŻACZEK, 15 w kategorii MALUCH i 13 w kategorii BENIAMIN. Każdy uczestnik konkursu KANGUR otrzymał w momencie rozpoczęcia konkursu upominek. W tym roku był to sześcienny breloczek. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, które ogłoszone będą w maju.