MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O LESIE

Międzyszkolnym konkursem wiedzy o lesie zainaugurowano obchody Dni Przyjaciół Lasu na Warmii i Mazurach.

W dniu 26.02.2015 r.  w Szkole Podstawowej w Bukwałdzie po raz kolejny odbył się konkurs wiedzy o lasach. II edycja konkursu cieszyła się sporym powodzeniem i tak jak przed rokiem wzięło w nim udział 5 szkół podstawowych z terenu Gminy Dywity tj. Bukwałd, Frączki, Słupy, Spręcowo i Tuławki.

Oprócz nauczycieli, którzy kibicowali swoim podopiecznym wydarzenie te zaszczycili także goście między innymi m.in. przewodnicząca Rady Gminy Dywity Sabina Robak, wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy RP w Olsztynie Marek Książek oraz leśniczy Leśnictwa Redykajny Eugeniusz Pilguj. Prawidłowego przebiegu konkursu pilnowała komisja w składzie : przewodniczący Witold Szumarski – prezes koła TPL „Las Kudypski", Paulina Rutkowska – opiekunka leśnego arboretum w Kudypach i Jacek Przeczewski – podleśniczy Leśnictwa Redykajny.

Konkurs składał się z trzech etapów : prezentacja multimedialna nawiązująca do 70-lecia LP na Warmii i Mazurach, pytań ustnych dotyczących historii lasów w regionie, testu pisemnego z wiedzy o lasach,  a także rozpoznawania zwierząt i roślin leśnych.

Najlepszą drużyną okazała się drużyna organizatorów konkursu - SP Bukwałd. W konkursie nie było przegranych i każda z drużyn otrzymała nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Kudypy. Zwycięzcy wygrali także wyjazd autokarowy do Warszawy na Dni Przyjaciół Lasu 2015 pod honorowym patronatem Prezydenta RP.