Plac Wiejskiej Aktywności

Projekt „Plac Wiejskiej Aktywności” w Spręcowie – 4500 zł dotacji na plac zabaw.

Stowarzyszenie Społeczny Komitet Rozbudowy Szkoły w Spręcowie realizuje
projekt  z programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce  i Lokalną Grupę
Działania „Warmiński Zakątek”.

Inicjatywa obejmuje następujące zadania:

1. Na istniejącym placu zabaw zostały przeprowadzone prace renowacyjne istniejących urządzeń przy Szkole Podstawowej w Spręcowie.

2. Z dotacji zostanie zakupiony zestaw- stół do gier planszowych z ławkami, który zostanie ustawiony pod grzybkiem, podest pod stół został przygotowany przez wolontariuszy.

3. Z dotacji zostanie zakupiona huśtawka metalowa , która zostanie umieszczona naplacu zabaw.

4. Został uzupełniony piasek w piaskownicy dla najmłodszych dzieci.

5. Na zakończenie projektu została zorganizowana impreza integracyjna dla uczestników projektu i lokalnej społeczności. Impreza była połączona z obchodami 100- rocznicy Odzyskania Niepodległości. Program imprezy obejmował prezentację i promocję projektu, inscenizację przygotowaną przez uczniów, nauczycieli, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz poczęstunek przygotowany przez radę pedagogiczną i pracowników szkoły w ramach wolontariatu.

Prezes stowarzyszenia Magdalena Wrzosek dziękuje Radzie Rodziców, sołtysowi wsi Spręcowo oraz Radzie Pedagogicznej za pomoc w realizacji projektu.