SALA GIMNASTYCZNA

Dnia 16.09.2011 - sala gimnastyczna przy szkole w Spręcowie została OTWARTA!

Mieszkańcy Spręcowa i dyrektor szkoły, od 2000r. zabiegali o to, aby dzieci uczęszczające do szkoły w Spręcowie mogły korzystać z nowoczesnej sali gimnastycznej. Wkrótce ich starania zostaną uwieńczone sukcesem.

Szkoła w Spręcowie, to nowy, dwukondygnacyjny obiekt, który oddano do użytku w 1999r. Dzieci z małych klas w starym budynku przeniosły się do jasnych i przestronnych sal lekcyjnych. Brakowało wówczas tylko nowej sali gimnastycznej.

W ramach projektu gminy, w  latach 2010/11, powstanie nowy budynek z salą gimnastyczną o wym.: 20mx15m. Sala, zostanie połączona z istniejącym budynkiem szkoły, a część pomieszczeń w obecnym budynku, zostanie dostosowana do potrzeb zaplecza sali. W istniejącym pomieszczeniu magazynowym będzie węzeł sanitarny z szatnią dla osób niepełnosprawnych. W nowo zaprojektowanej części zaplecza powstanie magazyn sprzętu sportowego oraz pokój nauczyciela z węzłem sanitarnym.

Sala gimnastyczna będzie budynkiem parterowym, dwuspadowym, o wysokości użytkowej 6m, z widownią (mobilną) dla około 150 osób. Wewnętrzną powierzchnię sportową można będzie podzielić na dwa boiska treningowe. Zadbano także o dostęp dla osób niepełnosprawnych. Będzie się on odbywać poprzez budynek szkoły i istniejącą przy nim pochylnię. W ramach budowy, sala zostanie również wyposażona.