SALA GIMNASTYCZNA

Dnia 16.09.2011 - sala gimnastyczna przy szkole w Spręcowie została OTWARTA!

Mieszkańcy Spręcowa i dyrektor szkoły, od 2000r. zabiegali o to, aby dzieci uczęszczające do szkoły w Spręcowie mogły korzystać z nowoczesnej sali gimnastycznej. Ich starania zostały uwieńczone sukcesem.

Szkoła w Spręcowie to nowy, dwukondygnacyjny obiekt, który oddano do użytku w 1999r. Dzieci z małych klas w starym budynku przeniosły się do jasnych i przestronnych sal lekcyjnych. Brakowało wówczas tylko nowej sali gimnastycznej.

W ramach projektu gminy, w  latach 2010/11, powstał nowy budynek z sala gimnastyczna o wym.: 20mx15m. Sala została połączona z istniejącym budynkiem szkoły. W istniejącym pomieszczeniu magazynowym utworzono węzeł sanitarny z szatnią dla osób niepełnosprawnych. W nowo zaprojektowanej części zaplecza powstał magazyn sprzętu sportowego oraz pokój nauczyciela z węzłem sanitarnym.

Sala gimnastyczna to budynek parterowy, z dwuspadowym dachem, o wysokości użytkowej 6m, z widownią (mobilną) dla około 150 osób. Wewnętrzną powierzchnię sportową można podzielić na dwa boiska treningowe. Zadbano także o dostęp dla osób niepełnosprawnych. Będzie się on odbywać poprzez budynek szkoły i istniejącą przy nim pochylnię.