Rok szkolny 2016/2017

Zajęcia szkolnego kółka sportowego są prowadzone w dwóch grupach z podziałem na dziewczęta oraz chłopców. Odbywają się one raz w tygodniu dla każdej grupy w wymiarze jednej godziny lekcyjnej. Zajęcia mają na celu przede wszystkim wszechstronny rozwój sprawności ruchowej uczniów.  Grupy doskonalą technikę gier zespołowych, a także podstawowych konkurencji lekkoatletycznych (biegi, skoki i rzuty). Uczniowie uczestniczą również w międzyszkolnych zawodach sportowych. W bieżącym roku szkolnym były to Mistrzostwa Gminy Dywity w Lekkiej Atletyce.

Na wiosnę przewidziany jest start w biegach przełajowych oraz w zawodach lekkoatletycznych, w których Szkoła Podstawowa w Spręcowie ma już na koncie duże sukcesy. Nasze byłe uczennice Dominika Stańczak oraz Natalia Zielińska były mistrzyniami województwa w biegach na przełaj w swoich kategoriach wiekowych.  Przy tej okazji duże słowa uznania za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdów należą się ówczesnej Pani dyrektor Panie Irenie Palmowskiej. Natomiast największym sukcesem w historii szkoły odniesionym w międzyszkolnym konkursie  było 13 miejsce Natalii Zielińskiej w krajowym finale Czwartków Lekkoatletycznych w Warszawie 12.VI.2010 roku.

Nauczyciel prowadzący:  Szymon Niestatek