SPRAWDZIAN

5 kwietnia 2011r., o godzinie 9.00, nasi szóstoklasiści przystąpili do  pierwszego w swoim  życiu egzaminu - sprawdzianu szóstoklasisty!

To pierwszy  i jeden z trzech najważniejszych w życiu każdego ucznia etapów podsumowujących ich dotychczasowe postępy. Kolejne z nich to oczywiście egzamin gimnazjalny i matura.

Na szczęście uczniowie kończący szkołę podstawową nie muszą przejmować się wynikami, bowiem nikt nie może nie zdać sprawdzianu szóstoklasisty. Test jest jednakowy dla wszystkich uczniów w Polsce, odbywa się tego samego dnia i o tej samej godzinie w każdej szkole.

Sprawdzian, odbywa się co roku w kwietniu. Ma on ocenić, w jakim stopniu uczniowie rozwinęli swoje kompetencje i opanowali materiał niezbędny w dalszej edukacji. Pytania na sprawdzianie sprawdzają umiejętności ucznia w tzw. pięciu obszarach: czytanie, pisanie, rozumienie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce. Wynik sprawdzianu ma znaczenie czysto informacyjne. Sprawdzian jest powszechny i obowiązkowy. Jego napisanie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.