Świetlica

Zajęcia w ramach świetlicy szkolnej prowadzone są od poniedziałku do piątku. Zaczynają się od momentu kiedy pierwsi uczniowie przychodzą do szkoły i kończą lekcje; W godzinnach rannych: od 7.00 do 7.55, a po zajęciach lekcyjnych od 12.25 do godziny 15.45. Podczas zajęć świetlicy dzieci uczestniczą w zabawach, grach sportowych na boisku szkolnym i placu zabaw znajdującym się na terenie szkoły. W czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia prowadzone są w sali gimnastycznej. Organizowane są również zajęcia plastyczne i wspólne odrabianie lekcji. Dzieci chętnie bawią się zabawkami znajdującymi się w sali szkolnej świetlicy, grają w gry planszowe, układają puzzle, klocki itp. Od godziny 12:25 do 15:45 uczniowie, którzy muszą przebywać dłużej w szkole mają również możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli. Często są to zajęcia komputerowe i sportowe. Szkoła zapewnia również opieką świetlicową uczniom, którzy wczesniej kończą lekcje.

Głównym zadaniem świetlicy jest opieka, troska o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, które mogą liczyć na pomoc w trudnych sytuacjach. Poprzez wspólną zabawę dzieci przygotowują się do życia w grupie społecznej. Jednocześnie uczniowie dbają o porządek w sali wyrabiając w sobie nawyk poszanowania swojej własności i kolegów, mienia świetlicy i szkoły.

WAŻNE DLA PRACUJĄCYCH RODZICÓW!!!