Uroczystość nadania imienia szkole i poświęcenie sztandaru

W czwartek, 6 czerwca 2019r, odbyła się uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej w Spręcowie. Patronem szkoły został ksiądz Wlenty Barczewski - zasłużony działacz, obrońca polskości na Warmii w okresie germanizacji. W tym dniu szkoła otrzymała też sztandar z wizerunkiem księdza Barczewskiego. Został on uroczyście przekazany przez rodziców Radzie Pedagogicznej, a następnie uczniom - pocztowi sztandarowemu w składzie: Nikola Moszczyńska, Marta Chomik oraz Bartek Markiewicz. Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście: przedstawiciele Urzędu Gminy w Dywitach, radni powiatu olsztyńskiego, krewni księdza Barczewskiego, emerytowani nauczyciele naszej szkoły. Życiorys księdza Barczewskiego przedstawił w krótkim wykładzie dr Jan Chłosta - biograf tej postaci. Pięknie o nim wspominał również Robert Pieczkowski - krewny księdza. Całość uświetniły występy uczniów klasy I ze wstążkami oraz tańce ludowe zespołu Spręcowia.