A A A

Wesele po Warmińsku w Spręcowie

 

 

 

….Hej ludziska nie czekajta! Do projektu zawitajta! Po warmińsku będziem śpiewać i tańcować na weselu się dziwować. Adyć bacyć nam potrzeba jako drzewiej się bawili na Warniji ludzie mili. Dyć aktorów nam potrzeba, oni nie spadają z nieba. Choćwa śpiewać i tańcować wokół będą się dziwować jak to pięknie my cynili i ich feste rozbawili………

 

Stowarzyszenie „ Aktywne Spręcowo”zaprosza okolicznych mieszkańców do udziału w projekcie „Wesele po warmińsku”. Projekt otrzymał dotację w konkursie grantowym „Działaj lokalnie 2019” w Programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalną Grupę Działania „ Warmiński Zakątek”.

 

W ramach projektu dla grupy dorosłych i seniorów są prowadzone warsztaty taneczne, które zostaną zakończone spektaklem pt: „Wesele po warmińsku”. Dobrem wspólnym projektu jest integracja i aktywizacja społeczności na rzecz kultywowania tradycji warmińskich. Bezcenna jest też międzypokoleniowa wymiana doświadczeń i współpraca między grupą dziecięcą i dorosłą zespołu ludowego Spręcowia.

 

Realizacja tego projektu zachęciła społeczność lokalną do poznawania muzyki, tradycji i kultury ludowej, do wspólnej zabawy i śpiewania, pod czujnym okiem pani Elżbiety Gal – instruktorki tańca ludowego, pani Jagody Orzołek pomysłodawczyni scenariusza spektaklu „Wesele po warmińsku”.

 

Do wesela przygrywa pan Artur Jaworski

 

…….Wesele brutki Matydy i brutkona Jonka odbędzie się 15 grudnia 2019 w szkole, w Spręcowie. Dobrze by było jakbyśta już kiele 16.00 przede mszo zjechali………

 

Prezes stowarzyszenia Magdalena Wrzosek