Wieczornica patriotyczna

Wieczornica patriotyczna w naszej szkole staje się już tradycją. W tym roku odbyła się  14 listopada. Ku naszej uciesze przybyło wielu gości, rodziców, uczniów, również absolwentów naszej szkoły. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego nastapiła prezentacja sztandaru, po niej zaś "wspólna wędrówka po kartach historii" w wykonaniu uczniów szkoły w Sprecowie. Mogliśmy wysłuchać i wspólnie odśpiewać "pieśni o tej, co nie zginęła" od czasów zniewolenia do wyzwolenia; od rozbiorów, poprzez liczne powstania, aż do wybuchu I wojny światowej, zakończonej klęską zaborców i odrodzeniem się państwa polskiego.  Nie zabrakło też quizu dotyczacego znajomości historii odradzającej się Polski. Poszczególne stoliki uważnie słuchały i chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania. Oczywiście każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Chętnych nie brakowało.