Wycieczka do Gdańska

19.05.2022 wybraliśmy się na wycieczkę do Gdańska. Uczestnikami byli uczniowie kl.1-8 aż 56 osób. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem i już po 2 godzinach dzięki wspaniałemu autokarowi i profesjonalnej jeździe kierowcy byliśmy na miejscu. Gdańska starówką przywitała nas niepowtarzalną atmosferą oraz słoneczną pogodą. Pani przewodnik ciekawe opowiadała o historii miasta a szczególne wrażenie zrobiła na wszystkich Bazylika Mariacka z zabytkowym zegarem astronomicznym. Drugim punktem wycieczki były warsztaty w muzeum interaktywnym Hevelianum. Tu nauka dla naszym dzieci stała się atrakcją samą w sobie. Największą popularnością się cieszyły się: symulator wichury, łamigłówki matematyczne oraz gra logiczna- poszukiwanie sprawcy. Najlepsze zostawiliśmy na koniec- ZOO w Gdańsku Oliwie. Cała nasza wycieczka podróżowała "turbo ślimakami" i wypatrywała osobliwości. Nasze serca podbiły jak zawsze małpki, ale też znany na świecie pingwin albinos. Udało się też zobaczyć malutkie kangurki nieśmiało wyglądające z brzuszków swoich mam. Szczęśliwi wróciliśmy do domu a w myślach snulismy marzenia o następnej szkolnej wycieczce.