XII WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY EKONOMICZNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Dnia 15.05.2015 roku w Szkole Podstawowej w Spręcowie odbył się XII Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ekonomicznej Szkół Podstawowych. W konkursie wzięło udział 30 uczestników z 10 szkół tj:

Szkoła Podstawowa nr 6 w Olsztynie

Szkoła Podstawowa w Barczewie

Szkoła podstawowa w Nowej Wsi

Zespół Szkół w Wilkowie

Szkoła Podstawowa  w Łęgajnach

Zespół Szkół w Tereszewie

Szkoła Podstawowa w Rusi

Katolicka Szkoła Podstawowa w Olsztynie

Szkoła Podstawowa w Szczęsnem

Szkoła Podstawowa w Spręcowie

Wśród zaproszonych gości byli: Dyrektor V Oddziału Banku Polskiego PKO w Olsztynie pani Katarzyna Myśliwczyk oraz Przewodnicząca Rady Gminy Dywity pani Sabina Robak, Sekretarz Gminy pan Daniel Zadworny oraz Kierownik referatu edukacji pani Małgorzata Dzimidowicz.

Zgodnie z tradycją organizatorami konkursu była szkoła, która w poprzednim  roku zdobyła pierwsze miejsce czyli Szkoła Podstawowa w Spręcowie. Patronat nad konkursem objął Bank Polski PKO, który zasponsorował nagrody dla wszystkich uczestników oraz opiekunów i wspomógł szkołę w organizacji konkursu. W organizację konkursu włączyła się gmina Dywity, ufundowano nagrodę Wójta Gminy  Dywity oraz upominki dla opiekunów SKO w poszczególnych szkołach.

Uczestnicy zmagali się z niełatwą wiedzą ekonomiczną, główkowali nad oprocentowaniem pożyczek,wykazywali się umiejętnościami matematycznymi. Celem konkursu było też  propagowanie idei oszczędzania.

W programie konkursu nie mogło  zabraknąć występu zespołu ludowego „ Spręcowia”, dzieci z  grupy teatralnej „Barstuki” przygotowały bajkę pt; „Calineczka”, odwiedziliśmy też Zakład Poligraficzny „Sprecograf”, gdzie można było przyjrzeć się pracy drukarza.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Zespół Szkół w Wilkowie

II miejsce – Szkoła Podstawowa  w Łęgajnach

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Spręcowie.

Naszą szkołę reprezentowali:

Mikołaj Banaszek