XVIII Dzień Papieski

Dzień Papieski 2018

16-X- odbyły się obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem: „Jan Paweł II – promieniowanie ojcostwa”

W tym dniu uczniowie i uczennice pod kierunkiem s. Haliny Łabaj i muzycznym wsparciu p. Artura Jaworskiego przygotowali krótki montaż słowno - muzyczny przybliżając nam postać  Jana Pawła II, jego dzieło i miłość jaką obdarzał rodziny. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie epizody z życia Ojca Świętego, skromność z jaką żył, uwielbienie jakie wykazywał dla Ojca niebieskiego i szacunek jakim obdarzał własnego ojca.

W spotkaniu tym wzięli również udział przedstawiciele rodziców: ojcowie rodzin, którym jesteśmy bardzo wdzięczni za przybycie. Zaproszeni panowie odpowiedzieli na pytania przygotowane przez społeczność szkolną dotyczące roli i życiowej misji ojca w rodzinie. W ciepłej i serdecznej atmosferze z dużą ochotą uczestniczyliśmy też wszyscy w zabawach integracyjnych przygotowanych przez naszych Gości.

W ten sposób, wszyscy, dziękując za wszystko co dobre i piękne, po raz kolejny, okazaliśmy hołd naszemu Wielkiemu Rodakowi Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.