„Pomóż innym w potrzebie”

Dnia 26- X - 2017 roku w naszej szkole z inicjatywy opiekuna Szkolnego Centrum Wolontariatu odbyło się spotkanie z siostrą Luizą - kierownikiem Hospicjum oraz p .Katarzyną Zarecką - osobami pracującymi w Hospicjum Domowym Caritas Olsztyn. Spotkanie to miało na celu uwrażliwić nas uczniów na potrzeby innych oraz zachęcić do pracy charytatywnej.

W czasie spotkania dowiedzieliśmy się o codzienności pensjonariuszy  Hospicjum, co to jest wolontariat akcyjny i jak w nim uczestniczyć. Aby przedstawiona informacja była dla nas bardziej przekonywująca, został zaprezentowany film, z którego dowiedzieliśmy się dużo o potrzebach osób starszych i dzieci, które są przewlekle chore. Zostaliśmy zachęceni do promowania w swoich środowiskach i klasach pomysłów na aktywności wolontariackie. Dowiedzieliśmy się gdzie i jak znaleźć informacje o tym, co mogą robić młodzi ludzie, gotowi do poświęcenia swojego wolnego czasu na działanie dla dobra innych i jakie to ma znaczenie dla osób potrzebujących pomocy.