"Sportowe Spręcowo"

W roku szkolnym 2019/2020 w Szkole Podstawowej im. Księdza Walentego Barczewskiego w Spręcowie realizowany jest projekt „Sportowe Spręcowo”. Fundusze na realizacje powyższego projektu zostały pozyskane przez stowarzyszenie „Społeczny Komitet Rozbudowy Szkoły w Spręcowie”. W ramach zadania publicznego wspieranego przez Gminę Dywity młodzież rozwija swoje zainteresowania sportowe oraz przygotowuje się do zawodów. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, oddzielnie dla grupy młodszej oraz grupy starszej. Mają one na celu promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, rozbudzanie zainteresowań różnymi formami aktywności fizycznej, poznanie walorów rekreacyjno – sportowych swojej miejscowości. Motywują także uczniów do pracy i osiągania lepszych wyników poprzez branie udziału w zawodach. Ćwiczący uczestniczą w różnorodnych formach aktywności fizycznej, przy czym najbardziej popularne są piłka nożna, piłka siatkowa oraz lekka atletyka. Zawodnicy biorący udział w opisywanym projekcie regularnie uczestniczą w organizowanych przez naszą gminę oraz gminy sąsiednie zawodach i imprezach sportowych: Mistrzostwach Gminy Dywity w Lekkiej Atletyce, Mistrzostwach Gminy Dywity w Biegach Przełajowych, Powiatowym Turnieju Czwórek Siatkarskich w Dobrym Mieście. Obecnie przygotowują się do halowych turniejów w piłce nożnej oraz mikołajkowego turnieju siatkarskiego. Uczestnictwo w projekcie sportowym sprawia uczniom wiele radości, rozwija ich osobowość oraz motywuje do działania. Z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.

Prowadzący zajęcia – Zbigniew Dziełak