Choinka Noworoczna 2017

W dniu 14 stycznia 2017 r. jak co roku w naszej szkole  odbyła się Choinka Noworoczna. W sobotnie popołudnie Samorząd Uczniowski przywitał zgromadzonych gości oraz nauczycieli i uczniów. Po złożonych życzeniach noworocznych uczniowie z naszej szkoły zademonstrowali swoje liczne talenty. Jako pierwsi zaprezentowali się członkowie Zespołu Ludowego „Spręcowia”, w programie przygotowanym przez Panią Elżbietę Gal oraz Pana Artura Jaworskiego. Tańce, pieśni oraz zabawy warmińskie zaprezentowały dzieci z grupy młodszej a po nich uczniowie klas starszych. Jak zwykle występ zespółu z towarzyszeniem szkolnej orkiestry przyjęty został wielkimi brawami. Mogliśmy zobaczyć i posłuchać m.in. Pofajdoka, Szota, Barana, Chodzonego, Szewca.  Zaraz po tym występie uczniowie klas I-III złożyli piękne życzenia dla najdojrzalszej części gości, czyli babć i dziadków z okazji zbliżającego się ich Święta. Poza życzeniami i wierszami uczniowie również zaprezentowali śliczne piosenki związane z tym świętem.  Dziękujemy ich wychowawczyniom za przygotowanie tego ważnego punktu choinkowego programu. Do życzeń dla Seniorów dołączyli się również najmłodsi uczniowe naszej szkoły, czyli zeróweczka ze swoją Panią na czele. Zademonstrowali cudowny układ taneczny do znanego przeboju grupy Vaya Con Dios „Nah neh nah”.  Ich oryginalny pokaz spowodował ogromną wrzawę oraz niemilknące brawa.  Kolejnym punktem naszej uroczystości były występy taneczne dzieci naszej szkoły, które przygotowały uczennice z kl. VI Julia Walentynowicz oraz Vivien Pieczkowska. Sala rozbrzmiała rytmami disco.  Zaraz po tym, swój premierowy pokaz dała szkolna grupa teatralna „Barstuki” , w reżyserii  Pani Marty Zaleskiej młodzi aktorzy zaprezentowali przedstawienie zabarwione lekkim humorem pt. „Kopciuszek”. I ten występ również bardzo spodobał się publiczności.  Na koniec w karnawałowe rytmy taneczne wprowadzili nas instruktorzy ze Szkółki Tańca i Dobrych Manier „Wasilewski- Felska”.
Ich podopieczni, czyli nasi koledzy i koleżanki pochwalili się czego w mijającym semestrze się nauczyli pod okiem swoich instruktorów tańca nowoczesnego.  Przedstawiciele Szkółki poprowadzili również zabawę choinkową, która trwała aż do pojawienia się Mikołaja. Wtedy to dzieci otrzymały zasłużone prezenty i tym z punktem programu nasza Noworoczna Choinka dobiegła końca. Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz dobrą zabawę. Należy również wspomnieć i podziękować Pani Helenie Tomaszewskiej za cudowne choinkowe dekoracje. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za trud w pozyskiwaniu sponsorów bogate paczki oraz świetnie zorganizowany kiermasz ciast. Mamy nadzieję, że w podobnych ciepłych i radosnych nastrojach spotkamy się za rok.