Choinka szkolna

Choinka szkolna w Spręcowie cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem mieszkańców Spręcowa jak i okolicznych wiosek. W tym roku naprawdę było co oglądać. Już przed wejściem gości witała grupa cyrkowa na szczudłach. Trzeba przyznać, wywarła wielkie wrażenie na wszystkich. W sali gimnastycznej wspaniale zaprezentowały sie dwie grupy cheerleaderek "solitaire". Cheerleaderki są u nas od dwóch lat, widać jak duże postępy od tego czasu poczyniły. Wielkie brawa dla dziewcząt i pani prowadzącej. Następnie mogliśmy podziwiać przedstawienie teatralne "Kopciuszek" nawiązujące do realiów dzisiejszych czasów. W roli "Kopciuszka" - Ula Markiewicz. Grupa teatralna pod opieką pani Marty Zaleskiej zawsze nas czymś zaskakuje :) Oczywiście na choince nie mogło zabraknąć akcentów regionalnych. W tym roku wystąpiły aż dwa zespoły taneczne "Spręcowia" - młodsi oraz seniorzy, których wcześniej ogladaliśmy na "Weselu warmińskim". Jak widać zespół "Spręcowia" prężnie się rozwija i za sprawą pani Dyrektor - Magdaleny Wrzosek oraz pani Eli Gal stawia sobie bardzo ambitne cele na przyszłość. Wielkie uznanie i ogromne podziękowania należą się Radzie Rodziców na czele z panią Agnieszką Walentynowicz za wystrój sali gimnastycznej oraz prowadzenie konkursów i zabawy w dalszej części choinki. Tradycjnie jak każdego roku pojawił się też św. Mikołaj rozdający prezenty grzecznym dzieciom. Dokładnie nie wiemy, kto w tej roli wystąpił; mówi się, że był to bardzo młody Mikołaj, prawdopodobnie absolwent naszej szkoły :)