Dzień Papieski 2017.

W tym roku niekonwencjonalnie-dwuetapowo.

I etap Dnia Papieskiego.

Rajd rowerowy do Sętala, który odbył się w sobotę 7 października 2017r.

Jak co roku świętowaliśmy Dzień Papieski  aktywnie.

W Kościele św. Mikołaja modlitwą rozpoczęliśmy ten dzień. Następnie zostaliśmy ciepło przyjęci przez przedstawicieli Stowarzyszenia Przyjaciół Sętala.

Po zmaganiach malarskich znalazł się czas na wspólną wesołą zabawę oraz zjedzenie smacznych gofrów, ciast i cukierków. Upiekliśmy także przy ognisku kiełbaski, wypiliśmy ciepłą herbatkę z sokiem malinowym i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

Uczestnicy rajdu serdecznie dziękują organizatorom  za wspaniałą inicjatywę i doskonałą organizację

II etap obchodów Dnia Papieskiego

Kolejnym etapem  obchodów Dnia Papieskiego były uroczystości w Szkole. Każda klasa  zaprezentowała przed Papieżem ( odtwórca głównej roli Pan Zbigniew Dziełak), krótką inscenizację na temat kraju, który odwiedził Jan Paweł II w czasie swoich licznych pielgrzymek.

Gościliśmy również Rodzinę Państwa Kowalskich, która wcieliła się w rolę Rodziców Karola Wojtyły.

Przypomnieliśmy sobie  również drogę do pontyfikatu Jana Pawła II w formie ciekawej inscenizacji, przygotowanej przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem siostry Wioletty.