Festiwal Witamin

Smacznie, zdrowo, kolorowo… czyli Festiwal Witamin w Spręcowie.

29 października 2015r. już po raz trzeci odbyły się Kulinaria pod hasłem: „Festiwal Witamin”. Impreza, jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli, a także zaangażowanych w projekt rodziców i sympatyków zdrowej żywności. Tym razem tematem przewodnim były: owoce, warzywa i ich wartości odżywcze. Do odwiedzenia szkoły zachęcały kolorowe plakaty; stoiska klas kusiły kolorami i różnorodnością. Przygotowane przez uczniów z udziałem rodziców potrawy cieszyły oczy i podniebienia, a wykrzykiwane przez klasy hasła informowały, że nie ma nic zdrowszego niż produkty z ogrodów i sadów. Oprócz degustacji przygotowanych pyszności można było także skorzystać z salonu SPA prowadzonego przez VI klasę. Maseczki i peelingi owocowe poprawiły urodę wszystkim odwiedzającym. Z pewnością będziemy kultywować w dalszym ciągu tę tradycję w naszej szkole.