Festyn bezpieczeństwa w Swobodnie

5 czerwca 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w festynie prewencyjno – edukacyjnym  pod nazwą „Bezpieczne Wakacje 2017″,  w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Festyn odbył się nad jeziorem Limajno w Swobodnie (gm. Dobre Miasto). W trakcie imprez promowane były bezpieczne zachowania w okresie wakacyjnym, zwłaszcza podczas wypoczynku nad wodą. Na plaży można było spotkać policjantów, strażaków, leśników oraz ratowników medycznych, od których dzieci mogły dowiedzieć się, na czym polega praca w tych formacjach.
Na uczestników festynu czekała moc atrakcji. Poza oglądaniem specjalistycznych pokazów, dzieci mogły sprawdzić nabytą wiedzę w trakcie prowadzonych konkursów, a także wziąć udział w konkurencjach sportowych, przygotowanych przez uczniów klas mundurowych z powiatowych szkół ponadgimnazjalnych. Na plażach leśnicy rozstawili stoiska z materiałami poświęconymi bezpieczeństwu na terenach leśnych oraz ochronie środowiska. Nie brakowało też porad zdrowotnych i sanitarnych, przekazywanych przez przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie.