A A A

Julia Zych podwójną medalistką Mistrzostw Województwa. Dobre występy Marty i Fabiany.

W niedzielę 17 października w Lubawie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki w kategorii U14 /dzieci do 14 lat/, na które wraz z Panem Szymonem Niestatkeim udała się trójka uczniów naszej szkoły: Julka Zych, Marta Chomik oraz Fabiana Skuza. W Lubawie na starcie stanęła niemal cała czołówka młodych lekkoatletów z terenu naszego województwa m.in.  z Olsztyna, Elbląga, Lubawy, Ostródy, Działdowa, Lidzbarka Welskiego, Woźnic, Dobrego Miasta, Węgorzewa i Olecka.

Mistrzostwa okazały się bardzo udane dla naszych pociech. Świetnie spisała się Julia Zych, która indywidualnie zdobyła brązowy medal w skoku w dal oraz zajęła piąte miejsce w biegu na 100 metrów. Na koniec zawodów odbyły się bardzo emocjonujące biegi sztafetowe 4x100 metrów. Tam Julia wraz z drużyną dziewcząt z terenu Gminy Dywity zdobyła srebrny medal!

Bardzo dobry występ zaliczyła również Marta Chomik, która startując z rok starszymi zawodniczkami zajęła bardzo dobre piąte miejsce w konkursie skoku w dal. W sztafecie 4x100 metrów wspólnie z Fabianą Skuzą i dwójką dziewcząt z Dywit zajęły czwarte miejsce.

Dziewczęta przygotowywały się do Mistrzostw aktywnie uczestniczą w lekcji wychowania fizycznego oraz wraz z grupą lekkoatletyczną GUKS Dywity podczas zajęć na stadionie w Dywitach.

Gratulujemy naszym młodym lekkoatletkom osiągnięć i życzymy powodzenia w kolejnych startach.