Konkurs - ,,Zima z baśnią”

29 lutego 2016 roku uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie wiedzy pt. „ Zima z baśnią” zorganizowanym przez nauczycieli. Miał on na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych, poszerzanie wiedzy na temat baśni i legend oraz pobudzanie do twórczego myślenia. W konkursie wzięły udział trzy trzyosobowe zespoły. Uczniowie musieli zapoznać się z bajkami, baśniami i legendami, biografiami autorów oraz cechami gatunkowymi baśni i legend. Zespoły oceniała komisja konkursowa złożona z pani dyrektor Magdy Wrzosek oraz nauczycieli. Zadania konkursowe polegały na wysłuchaniu wybranego fragmentu dowolnej baśni i podanie jej tytułu, ułożenie puzzli, pokazanie swojej drużynie wylosowanego rekwizytu pochodzącego z baśni oraz wiele innych.

Dzieci podzielono na cztery grupy.

GRUPA I

m-ce  1

m-ce  3

m-ce  2

Drużyna w składzie Oliwia Fiuk, Szymon Magiera i Mateusz Rusaczyk zajęła I miejsce.

Laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymali nagrody i dyplomy. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy. Wszystkie osoby, które się przebrały za postaci z bajek zostały nagrodzone oklaskami i słodyczami.

Gratulujemy naszym uczniom zapału, wiedzy oraz życzymy dalszych sukcesów w konkursach.

Iwona Kołpacka