Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lesie „Las bliżej nas”

Dnia 7 marca 2017 roku w SP w Brąswałdzie  odbyła się czwarta edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Lesie „Las bliżej nas”nasza drużyna w składzie Marta Chomik, Jan Rondomański oraz Julian Wilk zdobyła II miejsce.
Konkurs składał się z trzech części. Na początku zawodnicy przystąpili do testu indywidualnego z zakresu wiedzy o lesie. Każdy z nich indywidualnie zdobywał w nim punkty dla swojej szkoły. Następnie poszczególne drużyny przedstawiały temat „Zrównoważony rozwój w lesie” w formie prezentacji multimedialnej. Uczniowie pokazali zróżnicowane podejście do tematu. Ciekawie w prezentacje wplecione były wywiady z leśnikami oraz fragmenty filmów przybliżających i wyjaśniających przedstawiany temat.
Ostatnią częścią konkursu był drużynowy quiz wiedzowy. Zawodnicy odpowiadali na pytania konkursowe przygotowane przez członków komisji. Zadaniem uczniów było rozpoznawanie drzew na podstawie gałązek bądź szyszek, nazywanie zwierząt i ptaków przedstawionych na ilustracji oraz na podstawie tropów (śladów). Ta część konkursu wywołała u zawodników wiele emocji i trzymała ich w dużym napięciu.