Pierwszaki w Operze Narodowej

W dniu 7.11.2017 r. klasa I wyruszyła na wycieczkę do Warszawy. Była to nietypowa wyprawa, gdyż dzieci pojechały pociągiem. Głównym celem podróży było obejrzenie widowiska w Operze Narodowej: „O królestwie dnia i nocy oraz zaczarowanych instrumentach”. Przedstawienie było przepiękne. Dzieci były oczarowane spektaklem. Z zapartym tchem śledziły akcję, obserwowały nietypową scenografię i wsłuchiwały się w muzykę Mozarta.  Było to wydarzenie, które mam nadzieję długo pozostanie w ich pamięci. Po spektaklu odwiedziliśmy Plac Zamkowy, byliśmy pod Pałacem Prezydenckim, widzieliśmy Pałac Kultury no i była przejażdżka metrem. Droga powrotna to również jazda pociągiem - co było też niezłą atrakcją, gdyż niektóre dzieci jechały pociągiem po raz pierwszy.

Wycieczka była bardzo udana.