Rajd Papieski

Rowerowy Rajd  Papieski’ 2015 – zakończony.

Szkoda, że następny dopiero za rok! Pogoda i humory tak, jak poprzednio wszystkim dopisały znakomicie, a rowery były szybkie i sprawne.

W piękny, październikowy dzień przybyliśmy do Sętala, aby radośnie spędzając czas uczcić pamięć naszego Wielkiego Rodaka- Jana Pawła II. Skład grupy rowerowej był bardzo zróżnicowany, najmłodsza uczestniczka miała … 4 lata.

Przybywając na miejsce zostaliśmy ciepło przyjęci przez przedstawicieli Stowarzyszenia Przyjaciół Sętala.

Godnym podkreślenia jest fakt, że tegoroczny rajd papieski był licznie reprezentowany przez rodziny, bo przecież nasz Ojciec Święty to patron rodzin. Jak się okazało liczebność rodziny miała wymierne znaczenie. Im rodzina była liczniejsza, tym miała większe szanse na zdobycie atrakcyjnych nagród w konkursach, które przewidzieli organizatorzy. Dzieci zdobywały nagrody za najpiękniejszy portret rodzinny, krzyżówkę, piosenkę rodzinną oraz grę pt. " Sętalak"

Triumfatorami dnia została rodzinka Mazurów, której członkowie zebrali najwięcej punktów i zostali zwycięzcami. Gratulujemy serdecznie!

Po zmaganiach konkursowych znalazł się czas na wspólną życzliwą rozmowę oraz  zjedzenie smacznych gofrów, ciast i cukierków. Upiekliśmy także przy ognisku kiełbaski, wypiliśmy ciepłą herbatkę z sokiem malinowym i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

W dobrych nastrojach i pełni radości czekamy na przyszłoroczny rajd.

Uczestnicy rajdu serdecznie dziękują organizatorom - Stowarzyszeniu Przyjaciół Sętala za wspaniałą organizację.