Rajd pieszy – „Historia i ludzie naszego regionu”

Rajd pieszy –  „Historia i ludzie naszego regionu”

W dniach 12 oraz 19 września 2016 roku w ramach realizacji programu wychowawczego szkoły uczniowie klas II –VI wzięli udział w rajdzie pieszym do Brąswałdu. Na miejscu czekał na nas przewodnik  pan Kazimierz Kisielew, który opowiedział nam o historii Brąswałdu i architekturze kościoła św. Katarzyny oraz warmińskich kapliczek. Odwiedziliśmy grób ks. Barczewskiego i zapaliliśmy symbolicznie znicze. W Izbie Pamięci M. Zientary Malewskiej wysłuchaliśmy historii o walce o polskość na terenach Warmii. Mogliśmy zobaczyć pomnik poetki i dom , w którym mieszkała i tworzyła wiersze i opowiadania. Na koniec pobytu w naszej sąsiedzkiej miejscowości piekliśmy kiełbaski przy ognisku, które zorganizował nam sołtys wsi pan Rudzik. W dobrych humorach wróciliśmy do szkoły z przeświadczeniem, że owocnie i aktywnie spędziliśmy czas.