Sukces w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekonomicznej

26 maja 2017r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekonomicznej, który odbył się w Zespole Szkół w Wilkowie. Nasi uczniowie z klasy VI: Vivien Pieczkowska,  Natalia Wiśniewska, oraz  Szymon Kuciński zajęli drużynowo IV miejsce. Spośród 11 zaproszonych aktywnie działających szkół, na konkurs przyjechało siedem.  21 uczestników  w ciągu 60 minut musiało rozwiązać indywidualnie test wiedzy ekonomicznej, który nie należał do najłatwiejszych. Trzeba było wyjaśnić różne pojęcia (np. hossa, karta płatnicza, numizmatyka, deflacja, inwestycje, depozyt), rozwinąć skróty (np. GPW, KNF) rozwiązać zadania matematyczne i związane z ekologią, wykazać się znajomością walut: Litwy, Kanady, Meksyku, Chorwacji, określić osobę ze stanowiskiem: premiera RP, Prezesa PKO BP, Ministra Finansów, Prezesa NBP.  Najtrudniejsze okazały się pytania dotyczące ekologii i zdrowia ( podać roczne zużycie papieru w Polsce i na świecie, oraz kto odkrył pierwszą witaminę w 1912 r.). Tego się nie spodziewaliśmy!!! Organizatorzy konkursu przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek, obiad oraz wycieczkę do Reszla. Z wieży zamku podziwialiśmy miasto. Wróciliśmy z pucharem, nagrodami i sadzonką jabłonki, którą posadziliśmy na posesji szkolnej.

Beata Macioszek