Szkolne Koło Caritas w Spręcowie - dziesiąta Zbiórka Żywności. Tak, pomagam – i ja!

Już po raz dziesiąty Caritas ogólnopolski organizował zbiórkę żywności  pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”.  W akcji tej,z otwartym sercem i misją niesienia pomocy potrzebującym, uczestniczyli wolontariusze z koła Caritas w Szkole Podstawowej w Spręcowie, pod opieką siostry Haliny Łabaj.

Wielkanocna zbiórka, którą wspomogliśmy swoim skromnym udziałem, przeprowadzona została w sklepie: „Lewiatan” przy ul. Grunwaldzkiej w Olsztynie  dnia 25.03.2017 w godz.10.00 -14.30.

Trzynastu naszych wolontariuszy z dużym zaangażowaniem zachęcało do udziału w akcji, a dobrzy ludzie z uśmiechem i życzliwością wkładali do koszyków artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki, herbatę, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości.Do specjalnych koszy objętych akcją,  trafiały artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożyciaoraz artykuły higieniczne ofiarowane przez wrażliwych ludzi, klientów sklepu.

Z produktów tych diecezjalna placówka Caritas w Olsztynie, przygotuje świąteczne posiłki i paczki dla najuboższych, potrzebujących  rodzin. Jedna paczka powędruje bezpośrednio z rąk wolontariuszy do potrzebującej osoby z obwodu naszej szkoły. Pozostałe paczki żywnościowe, trafią przed świętami do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej.Diecezjalna Caritas pomoże i  rodzinom i osobom samotnym.

W ciągu dziewięciu dotychczas przeprowadzonych zbiórek żywności w Polsce wolontariusze zebrali ponad 2,800 ton żywności, a paczki trafiły do około 608 tys. potrzebujących rodzin wielodzietnych, ludzi bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez  diecezjalne Caritas.  My przyczyniliśmy się do zbiórki ponad 150 kg!

Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nasz ą akcję! Czujemy się lepsi, przez to, że mogliśmy pomóc innym. Wszystkim życzymy dobrych i spokojnych Świąt Wielkanocnych. Z przyjemnością pomożemy w takich akcjach jeszcze nie raz!