VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 29 września 2017r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Egzaminy z tabliczki mnożenia polegały na tym, że uczeń wybierał los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia. Jeżeli podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT). W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin był niezdany. Egzamin można było powtórzyć po 1 godzinie.

W tym roku 13 uczniów z klas II – III zdobyło tytuł MT EXPERT, 37 z klas IV – VII oraz 7 dorosłych.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!