WORLD CAFE

World café – Tworzymy wspólnie nową Koncepcje pracy Szkoły Podstawowej w Spręcowie.

19 listopada 2015 roku w naszej szkole oDbyło się ciekawe spotkanie. Wśród zaproszonych gości oprócz rodziców i nauczycieli byli między innymi sołtys wsi pan Krzysztof Kulas,  pan  Leszek Kryszałowicz radny gminy Dywity oraz przedstawiciele Rady Sołeckiej Spręcowa. Spotkanie miało na celu opracowanie koncepcji pracy szkoły. Na początku pani dyrektor Magdalena Wrzosek przedstawiła wypracowane przez Radę Pedagogiczną priorytety, wizję i misję szkoły. Następnie członkowie debaty pracowali w grupach metodą „World cafe”. Szukano odpowiedzi na następujące pytania:

Co cenimy w naszej szkole? Co nam w niej przeszkadza?  Jaki powinien być absolwent szkoły? W jakim kierunku szkoła powinna się rozwijać?

Wyniki debaty zostały omówione na forum. Forma warsztatów bardzo przypadła do gustu uczestnikom.

20 listopada w szkole w analogicznej debacie pod kierunkiem pana Szymona Niestatka wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Uczestnicy podeszli do zadania poważnie i z dużym zaangażowaniem.

Po debatach utworzono zespół RUN (rodzice, uczniowie, nauczyciele),  który  miał  za zadanie zespolenie wszystkich wypowiedzi i utworzenie wspólnych priorytetów.

Na podstawie wniosków z debaty zostanie utworzona Koncepcja pracy Szkoły Podstawowej w Spręcowie na następne lata.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom debaty za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.