Wycieczka do Konsulatu św. Mikołaja w Kętrzynie

W dniu 5 grudnia część uczniów naszej szkoły wybrała się na wycieczkę do Konsulatu św. Mikołaja w Kętrzynie. Jest to jedna ze światowych rezydencji Mikołaja, gdzie pracowite elfy przygotowują ozdoby świąteczne i podarunki dla grzecznych dzieci. Gościliśmy w bajkowych pomieszczeniach, oglądaliśmy przepięknie udekorowane choinki oraz najrozmaitsze szklane, ręcznie malowane bombki. Mogliśmy też zobaczyć jak takie bombki powstają, jak doświadczony pracownik wyczarowuje ze szkła najróżniejsze kształty. Potem w warsztacie św. Mikołaja każdy z nas samodzielnie ozdobił po dwie otrzymane bombki, które mogliśmy wziąć na pamiątkę. W drodze powrotnej zwiedziliśmy sanktuarium maryjne w Świętej Lipce i wysłuchaliśmy koncertu organowego. Wycieczka była bardzo udana i wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.