Wycieczka do Warszawy

Warszawa to dla większości z nas „Legenda o Warsie i Sawie”, dla naszych rodziców i dziadków są to stare, czasem sentymentalne, czasem żartobliwe piosenki: „Sen o Warszawie”,  czy „Jak przygoda to tylko w Warszawie”…  Postanowiliśmy  jednak rozszerzyć naszą wiedzę i bliżej zapoznać  się ze stolicą, od której mieszkamy, niestety, trochę daleko...

W dniu 14.06.2016, my uczniowie Szkoły Podstawowej w Spręcowie, wyposażeni w pyszne zestawy śniadaniowe przygotowane przez naszych rodziców, w dobrych nastrojach i  z nadzieją na ciekawą przygodę zasiedliśmy w autokarze. Podróż, choć długa, minęła nadspodziewanie szybko.

Pierwsze kroki na warszawskim bruku skierowaliśmy do nowoczesnego Centrum Nauki Kopernik. Zaskoczył nas ogrom tego obiektu, stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy. W Centrum  poznawaliśmy doświadczalnie prawa przyrody i fizyki.

Po zgłębieniu tajemnic nauki udaliśmy się pieszo na Starówkę, aby w pięknej restauracji znajdującej się naprzeciw Kolumny Zygmunta dostarczyć rozkoszy naszym wygłodniałym brzuszkom.

Później, w promieniach życzliwie nam świecącego słoneczka, podczas spaceru z miła panią przewodnik podziwialiśmy uroki starej części stolicy i poznawaliśmy ważne obiekty naszej historii. Widzieliśmy Zamek Królewski, Kościół św. Anny, Uniwersytet, pomnik Mickiewicza, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, wiele wspaniałych kamieniczek i magnackich rezydencji. Odpoczywając na ulicznej ławeczce Krakowskiego Przedmieścia słuchaliśmy muzyki Chopina.

Na koniec autokar zawiózł nas do warszawskiej dzielnicy: Wola, do kina, które było niewątpliwą atrakcją dla wielu z nas. Filmy w technice 6D dostarczyły nam niezapomnianych  i wielowymiarowych emocji!

Po tej wycieczce, my, tak jak nasi rodzice i dziadkowie oraz piosenkarze wielu pokoleń, możemy powiedzieć, że „Jak przygoda to tylko w Warszawie”! z pełnym przekonaniem twierdzimy  że „WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ”! Chcemy tam pojechać jeszcze nie jeden raz.