„Bezpieczny Lód”

Uczniowie naszej szkoły (klasa IV) wzięli  udział w czwartej edycji akcji „Bezpieczny Lód”, która odbyła się w poniedziałek 18 stycznia nad Jeziorem Limajno w gminie Dobre Miasto.

Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak zachowywać się, gdy pod kimś załamie się lód. Zobaczyli  pokazy z saniami lodowymi, które przeprowadzili strażacy. Następnie policjanci pokazali z użyciem poduszkowca Anakonda akcję pomocy osobie, która wpadła do wody. Na zakończenie  festynu uczniowie aktywnie brali udział w konkursach z nagrodami. Każdy uczestnik imprezy otrzymał opaskę odblaskową. Festyn zakończył się poczęstunkiem. Najedzeni i w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.

Takie pokazy są szczególnie ważne tuż przed feriami.. Zamarznięty akwen nie jest miejscem odpowiednim do zabawy.

Udane ferie to przede wszystkim ferie bezpieczne!