„Szalony krasnolud” zagnieździł się w Spręcowie

Szkoła Podstawowa w Spręcowie od roku prowadzi owocną współpracę z Fundacją „Szalony Krasnolud „ z Olsztyna. W ramach współpracy uczniowie biorą udział w konkursach ekologicznych ,turniejach szachowych organizowanych przez fundację. W czerwcu uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w projekcie „Pilnikiem i pędzlem – cykl warsztatów modelarskich dla dzieci i młodzieży” .Projekt miał na celu zainteresowanie młodzieży niezwykle interesującym hobby, jakim jest modelarstwo figurkowe.

W tym roku szkolnym razem z fundacją realizujemy projekt „Szalony Krasnolud po godzinach” Celem nadrzędnym projektu jest uaktywnienie lokalnej społeczności, zwłaszcza dzieci i młodzieży, w zakresie edukacji poprzez uczestnictwo w zajęciach pozalekcyjnych, prowadzonych z użyciem gier „bez prądu”. Celem innowacji jest wspieranie rozwoju ucznia poprzez rozwijanie zainteresowań, uzdolnień i pasji za pomocą niestandardowych metod nauczania, jakimi są nowoczesne gry planszowe. W naszej szkole przeprowadzane będą raz w miesiącu 2-godzinne zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem zakupionych gier (otrzymaliśmy od fundacji zestaw gier planszowych za kwotę ponad 1000zł). Z okazji Dnia Dziecka fundacja  przeprowadzi się trzygodzinną imprezę integracyjną dla całych rodzin (funkcja integrująca pokolenia), w której elementem podstawowym będą zabawy z grami „bez prądu”. Będzie to wspaniały pretekst do zainteresowania starszego pokolenia grami „bez prądu” oraz doskonały przykład spędzania czasu z dziećmi w sposób zarówno przyjemny, jak i pożyteczny.

M. Wrzosek