Projekt - Mikrokontrolery - czyli nie taki diabeł straszny.... - warsztaty programowania - wtorek 18.04.2023 - 8,9 lekcja
Serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia programowania w Szkole Podstawowej w Spręcowie.
Zajęcia będą odbywały się we wtorki na 8,9 lekcji - 14.00- 15.30.
Głównym celem projektu jest rozbudzenie zainteresowań w dziedzinie informatyki i programowania wśród dzieci i młodzieży.
Do projektu wykorzystamy po dziesięć zestawów mikrokontrolerów- Arduino dla poczatkujących i zaawansowanych. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że mikrokontroler to taki malutki komputerek, który można programować. Jego największą zaletą jest to, że można do niego podłączyć elementy elektroniczne - świecące diody, wyświetlacze, przyciski, małe silniczki i wiele innych. Dzięki temu można ćwiczyć kreatywne myślenie, majsterkowanie i programowanie (nauka STEAM w praktyce).
Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Aktywne Spręcowo w ramach zadania publicznego ze środków Gminy Dywity.
Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież powyżej 11 roku życia z Gminy Dywity. Zapisy w sekretariacie szkoły lub telefonicznie 505 344 685.
Prezes stowarzyszania M. Wrzosek
filmik z zajęć